[ig_row width=”boxed” r_class=”none” t_class=”none” background=”none” solid_color_value=”#FFFFFF” solid_color_color=”#ffffff” gradient_color=”0% #FFFFFF,100% #000000″ gradient_direction=”vertical” repeat=”full” stretch=”none” position=”center center” paralax=”no” relative=”no” video_b=”no” v_mp4 border_width_value_=”0″ border_style=”solid” border_color=”#000″ div_padding_top=”30″ div_padding_bottom=”30″ div_padding_right=”30″ div_padding_left=”30″ ][ig_column span=”span12″][ig_accordion initial_open=”1″ multi_open=”no” filter=”no” ][ig_item_accordion heading=”MADDE 1- TARAFLAR” disabled_el=”no” ]1.1.SATICI:

Unvanı: HARMANLI KİMYA VE MAKİNE SANAYİ TİCARETLİMİTED ŞİRKETİ

Adresi : Kemer Mah. Valide Sultan Cad. No:33/B,Bahçeköy 34473, Sarıyer / İSTANBUL
Telefon: 0212 244 86 45
Fax: 0212 244 86 50
Mersis Numarası: 0265017991000011 

 

1.2.ALICI:

Müşteri olarak www.harmanlikimya.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

[/ig_item_accordion][ig_item_accordion heading=”MADDE 2- KONU” disabled_el=”no” ]İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın www.harmanlikimya.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda niteliklerive satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince taraflarınhak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.[/ig_item_accordion][ig_item_accordion heading=”MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER” disabled_el=”no” ]

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri:

3.2- Ödeme Şekli : (Kredi Kartı ile Peşin İşlem (Tek Çekim) veya kapıda nakit ödeme)
Banka kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

Kesinlikle 3. Kişilerle kart bilgileri paylaşımı yapılmamaktadır.

 

Ayrıca güvenlik nedeni ile işlemler sırasında işlem yapılan bilgisayara ve bağlantıya ait kaynaklar kaydedilmektedir. Kredi kartı işlemleri Türkiye İş Bankası tarafından sağlanan Pos sistemi üzerinden, Comodo SSL firması tarafından onaylanmış güvenlik sertifikası ile sağlanmaktadır.

3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
İade Prosedürü:

a) Kredi Kartına İade Prosedürü

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:
•ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
•Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

b) Kapıdan Ödeme ile Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Kapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

3.4- Teslimat Şekli ve Adresi :

Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi :

Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti kargo şirketi tarafından belirlenecek olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, ALICI’nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

[/ig_item_accordion][ig_item_accordion heading=”MADDE 4- CAYMA HAKKI” disabled_el=”no” ]

Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

  1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
  2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
  3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

 

Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.harmanlikimya.com‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

  1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler.
  7. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.[/ig_item_accordion][ig_item_accordion heading=”MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER” disabled_el=”no” ]5.1- ALICI, www.harmanlikimya.com internetsitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibiolduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tümsorumluluk SATICI’ya aittir.
5.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka birkişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatıkabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam,eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesindensorumludur.
5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı içinişbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmişolması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya bankakayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuşkabul edilir.

5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya aitkredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisizkişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili bankaveya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nınkendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI’ya gönderilmesizorunludur.

5.7- 385 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarıncaiade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümübulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

[/ig_item_accordion][ig_item_accordion heading=”MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME” disabled_el=”no” ]İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudanyerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki TüketiciSorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.Siparişingerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmişsayılır.[/ig_item_accordion][ig_item_accordion heading=”İADE KOŞULLARI” disabled_el=”no” ]

HARMANLI KİMYA VE MAKİNE SAN.TİC.LTD.ŞTİ alışveriş sitesi olan www.harmanlikimya.com üzerinden online olarak satın alacağınız ürünler
ithalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple tarafımızca sizlere yollanacak olan faturaları lütfen özenle saklayınız. Ürünlerimizi kullanmadan önce TDS (Teknik data belgesi) ve MSDS ( Güvenlik data belgesi) talimatlarını
dikkatlice okuyunuz.
1. Cayma Hakkı
Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren(7) güniçinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile info@harmanlikimya.com adresine gönderiniz. HARMANLI KİMYA VE MAKİNE SAN.TİC.LTD.ŞTİ. iletişim kanallarımıza gönderdiğiniz e-mail veya faksın iletilmesi sonrasında sizinle temasa geçecek, ürünlerin iade süreçleri hakkında sizleri bilgilendirecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada tarafımıza geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.
2. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Yapıştırıcılar, Aerosol Bakım spreyleri, Yapı kimyasalları, El temizlik sabunu ve bezlerin ürünleri için iade şartları Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış halde olmalıdır. Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.
3. Hatalı Ürünler Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren emaili info@harmanlikimya.com adresine gönderiniz veya HARMANLI KİMYA VE MAKİNE SAN.TİC.LTD.ŞTİ. iletişim kanalları ile irtibata geçiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

[/ig_item_accordion][/ig_accordion][/ig_column][/ig_row]